jumpToMain
3783

Zatkany filtr wstępny elektrycznej pompy paliwa

Pierburg | Motorservice

Pompa paliwa wydaje głośne odgłosy? Czy wkład sitowy pompy paliwa jest wymienny? Jak dochodzi do pracy pompy na sucho? Tu znajdziesz poszukiwane informacje.

Większość elektrycznych pomp paliwowych jest przepłukiwanych przez paliwo, które zapewnia równocześnie ich smarowanie i chłodzenie. W przypadku przewężeń lub zatkań po stronie ssącej może wystąpić praca na sucho. To może doprowadzić do uszkodzenia zespołu tłoczenia. 

Wiele pomp przewodowych jest wyposażonych we wkładkę sitową po stronie ssącej. Zapewnia ona zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami. Jeśli zostanie zatkana przez zbyt dużą ilość zanieczyszczeń w paliwie, może również dojść do pracy pompy na sucho. Jest to zauważalne poprzez silny hałas lub nagrzewanie się pompy, co może prowadzić do uszkodzeń spowodowanych przegrzaniem, powodujących z kolei ewentualny spadek mocy lub awarię silnika.

Wkład sitowy nie jest dostępny jako część zamienna i dlatego musi zostać wyczyszczony. Należy przy tym przestrzegać zwykłych środków ostrożności przy pracy z układami paliwowymi. 

3783
3784

To może Cię również zainteresować

Zatkany filtr wstępny elektrycznej pompy paliwa

Słowa kluczowe

Grupy produktów

Powiązane artykuły

Headquarter

Wilhelm-Maybach-Straße 14-18

74196 Neuenstadt

Niemcy

Telefon: +49 (0) 7139 / 9376 - 33 33

Telefaks: +49 (0) 7139 / 9376 - 28 64

info@ms-motorservice.com
© 2024 MS Motorservice International GmbH