jumpToMain
2972

Yanliş soğutma maddesi nedeniyle sizdiran su pompalari

17857
Aramaya geri dön

Diyagnoz (teşhis) bilgileri

Soğutma maddesinin yanlış olması su pompasında hasara yol açabilir mi?
Evet, yanlış soğutma maddesinin kullanılması soğutucu pompalarının işletim güvenliği üzerinde ciddi etkiler yapabilir. Birçok durumda sızdırma olur ve buna bağlı soğutma maddesi kaybı yaşanır.

DURUM

Su pompaları söz konusu olduğunda, hatalı bir soğutma maddesinin kullanılması işletim güvenliğini çok ciddi biçimde olumsuz etkiler.

HASAR NEDENI

Çoğunlukla soğutma sistemi yüzeylerinden çözünen paslı katı parçacıklar, su pompalarındaki keçelere hasar verir. Soğutma sisteminin içinde olan bu korozyonun temel nedeni, soğutma sıvısındaki korozyon korumasının yetersiz olmasıdır.

ÇÖZÜMÜ

Soğutma sıvısı karışımını yaparken sadece üretici tarafından onaylanmış olan soğutma maddelerini kullanın. Sertlik derecesi yüksek olan (> 20° dH) veya tuz giderme tesislerinden alınan suları kullanmayın. Soğutma sıvısının her zaman soğutma sisteminin dışında ayrı bir haznede karıştırılması gerektiğini unutmayın. Tüm yıl boyunca yeterli ve mükemmel bir korozyon koruması sağlamak üzere su pompasının sorunsuz bir şekilde çalışması ve çalışma ömrünün uzun olması için soğutma maddesi ve su karışım oranı son derece önemlidir. Güvenlik nedenlerinden dolayı 50:50 karışım oranı öneriyoruz.

Eskimiş veya uygun olmayan soğutma maddesi kullanımı nedeniyle soğutma sisteminde korozyon oluşur. Bu bağlantılardan hareketle yoğun korozyon oluşmuş su pompaları garanti kapsamına dahil edilmemiştir.

2973
2974

Bunlar da ilginizi çekebilir

Selvili Sokak No 2

Helis Beyaz Ofis İş Merkezi / A Blok - No 311

Yeşilbağlar Mahallesi

34893 Istanbul

Türkiye

Telefon: +90 216 488 18 70

Faks: +90 216 488 18 72

Erdinc.Oerencik@de.kspg.com
© 2024 BF Engine Parts L.C