jumpToMain
3801

Yakıt besleme modüllerini ustaca takmak

Pierburg | Motorservice

Yakıt besleme modülünü takarken nelere dikkat etmek gerekir? Flanş kapağındaki işaretler ne içindir? Bir pompanın bozulmasının en büyük nedenleri nelerdir? Doluluk seviyesi sensörü nedir ve nasıl çalışır? Bu makalede cevapları bulabilirsiniz.

0:15 – 1:20 İşaretleri dikkate alın
Depo sızdırmazlığı ile ilgili yasal kriterlere uyulabilmesi için doğrudan deponun içinde, yakıt besleme modülünün yanında giderek daha çok fazla ünite bulunuyor.
Montaj hatalarını ve sızdırmaları önlemek için çoğu zaman depoda ve flanş kapağında işaretler bulunur. Yakıt besleme modülü her zaman, işaretler birbiriyle çakışacak şekilde yerleştirilmelidir.

1:20 – 1:55 Kirin önlenmesi
Depodaki kir yakıt pompalarının ana bozulma sebebidir. Kir pompa düzeneğinizi bloke edebilir veya ön süzgeci tıkayabilir, bu yüzden pompa kuru çalışır.
Bu nedenle mutlaka deponun içine kir ulaşmamasına dikkat edin.

3802
3801

1:55 – 3:10 Sönümlü depo sensörü
Yakıt besleme modülleri genellikle bir manivela kolu üzerinden yakıt seviyesinin yüksekliğini ölçen bir dolum seviyesi sensörüne sahiptir. Bu manivela kolu kolayca hareket ettirilir. Depo göstergesindeki iğnenin, yakıt seviyesinin hızlı dalga hareketleri yüzünden titrememesi için, gösterge tablosundaki iğnenin hareketi sönümlenir.
Diğer üreticiler iğneyi sönümlemez, bilakis doluluk seviyesi sensörünün kendisini, yakıt seviyesinin hızlı hareketlerini dengeleyen bir sönümleme tertibatı ile donatılmıştır. Bu sönümlenen doluluk seviyesi sensörleri çok zor hareket ettirilebilir. Bunlar asla kaba güçle zorlanmamalıdır, aksi taktirde bükülür veya kırılırlar.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yakıt besleme modüllerini ustaca takmak

İlgili makaleler

Selvili Sokak No 2

Helis Beyaz Ofis İş Merkezi / A Blok - No 311

Yeşilbağlar Mahallesi

34893 Istanbul

Türkiye

Telefon: +90 216 488 18 70

Faks: +90 216 488 18 72

Erdinc.Oerencik@de.kspg.com
© 2024 BF Engine Parts L.C