jumpToMain
3810

Arabadaki üniteleri tanıtma

Pierburg | Motorservice

Yeni bir ünite sorun mu yaratıyor? Arabadaki bir ünite değiştirildikten sonra arıza lambası mı yanıyor? Yeni bir ünite arabaya nasıl adapte edilir? Arabadaki yedek parçalar nasıl tanıtılır? Bu makalede cevapları bulabilirsiniz.

Araba kısa süre önce servise girdi ve bir ünite mi değiştirildi? Ve tam da bu ünite sözde tekrar sorun mu yarattı? O zaman bu parçanın adapte edilmediği (tanıtılmadığı) mümkündür.

Bunun nasıl yapıldığını buradan öğrenebilirsin:
Araçtaki bir çok ünitede optimum çalışma için gerekli karakteristik alan verileri motor kontrol ünitesi tarafından "öğrenilmelidir". Bunlar örneğin:

  • Gaz kelebeği
  • Hava kütlesi sensörü
  • Rölanti regülatörü
  • Elektrikli EGR valfı
  • Ayar motorları

Bu tip üniteleri değiştirdikten sonra kontrol ünitesine, eski karakteristik alan verilerinin artık geçerli olmadığı yeni bir parçanın takıldığı bildirilmelidir. Aksi taktirde sorunlar meydana gelebilir veya arıza lambası yanar.

3811
3810

Adaptasyon farklı şekillerde yapılabilir:

Yöntem 1: Bir motor test cihazıyla
Ben en basit ve en hızlı yöntemdir. Bu, cihazın menüsündeki özel bir program yolu üzerinden gerçekleşir, örneğin "Gaz kelebeği temel ayarı". Motorservice bu yöntemi öneriyor.

Yöntem 2: Bir test sürüşüyle
En az 15 dakikalık bir test sürüşünde karakteristik alan verileri yavaş yavaş yeni değerler ile değiştirilir. Bu yüzden başta sözü edilen sorunlar meydana gelebilir. Ancak bunlar azalır.

Diğer yöntemler videoda açıklanmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Arabadaki üniteleri tanıtma

Selvili Sokak No 2

Helis Beyaz Ofis İş Merkezi / A Blok - No 311

Yeşilbağlar Mahallesi

34893 Istanbul

Türkiye

Telefon: +90 216 488 18 70

Faks: +90 216 488 18 72

Erdinc.Oerencik@de.kspg.com
© 2024 BF Engine Parts L.C