jumpToMain
44371

28/11/2023 | Basın bildirimi

Tüm Tesla modelleri için üç yeni su pompası

Motorservice, satış sonrası pazarında tüm Tesla modellerine uygun üç yeni elektrikli su pompası piyasaya sürdü. Pompalar yüksek uyumlulukları sayesinde çok büyük satış potansiyeline sahiptir. Motorservice yeni ürün lansmanları sayesinde bataryalı elektrikli araçlar için yedek parça portföyünü önemli ölçüde genişletiyor.

Muazzam satış potansiyeli
Üç yeni Pierburg soğutucu pompası, Tesla araçlarında kullanılmakta olan tüm soğutucu pompalarının yerini alabilecek şekilde tasarlanmıştır: Bunlar 3, S, X ve Y modellerinde toplam 14 farklı pompadır. Model ve donanıma bağlı olarak önceki Tesla araçlarına beşe kadar elektrikli soğutucu pompa takılmıştır. Pompalar ayrı soğutma devrelerinde elektromotorlar ile akü ve güç elektroniği gibi ilgili bileşenlerin soğutulmasından sorumludur. Her iki Pierburg ürünü 7.07223.08.0 ve 7.07223.09.0 bunların yerini alır.

Daha yeni olan Tesla araçların her birinde dağıtım tankında ("süper manifold") iki pompa kullanılır. Bu tank, karmaşık bir soğutma maddesi kontrol valfiyle ("sekizli valf") birlikte tam olarak bir ısı pompası oluşturur. Her iki elektrikli soğutucu pompası da Pierburg pompası 7.07224.01.0 ile değiştirilebilir. Toplamda üç Pierburg pompası, şu anda yaklaşık 4,5 milyon Tesla'ya takılı yaklaşık 11,5 milyon pompa için bir değişim çözümü sunmaktadır. 

Akıllı montaj çözümü
Yüksek uyumluluk, teslimat kapsamına dahil olan, evrensel olarak kullanılabilen tutucularla sağlanabilir. İlişikteki tutucularda montaj yönünü net bir şekilde gösteren birkaç girinti bulunur. Pompadaki çıkıntı tutucudaki uygun girintiyle birleştirilerek tüm montaj durumları kolayca gerçekleştirilebilir. Ayrıntılı montaj bilgileri üç pompada da montaj kılavuzu şeklinde yer almaktadır.

Motorservice hakkında
Motorservice Grubu, Rheinmetall şirketinin dünya genelindeki satış sonrası faaliyetlerini yürüten satış organizasyonudur. Bağımsız yedek parça piyasasına yönelik faaliyet gösteren lider motor bileşeni tedarikçilerinden biridir. Motorservice şirketi; sahip olduğu Kolbenschmidt, Pierburg, TRW Engine Components gibi birinci sınıf markaların yanı sıra ve BF ve Turbo by Intec markası ile hem ticaret alanında faaliyet göstermekte hem de atölyelerden müşterilerine geniş ve kapsamlı bir ürün yelpazesini en üstün kaliteyle sunmaktadır.

44371

Selvili Sokak No 2

Helis Beyaz Ofis İş Merkezi / A Blok - No 311

Yeşilbağlar Mahallesi

34893 Istanbul

Türkiye

Telefon: +90 216 488 18 70

Faks: +90 216 488 18 72

Erdinc.Oerencik@de.kspg.com
© 2024 BF Engine Parts L.C