jumpToMain

12/10/2022 | Basın bildirimi

E-mobilite için çözümler sunan Motorservice

Mobilitedeki değişim sayesinde otomotiv satış sonrası da değişiyor. Atölyelerdeki günlük işlerde geleneksel onarımlar hüküm sürmeye devam etmektedir. Ancak elektrikli araçların payı hızla artıyor. Motorservice bu gelişime zamanında yanıt verdi ve eğitim programını buna göre uyarladı. Yedek parça uzmanının ürün yelpazesine de elektrikli araçlar için çok sayıda bileşen eklenmiştir. Satış sonrası için vaat edilen çözümler, elektrikli mobilite stratejisini tutarlı bir şekilde uygulayan ana şirket Rheinmetall'den de beklenebilir.

Uygun eğitimler
Birçok AB pazarı, geçen yıl bataryalı araçlarda üç haneli büyüme kaydetmiştir. Bu eğilimin sonraki yıllarda da büyük ihtimalle devam etmesi bekleniyor. Bu durum atölyeler için eğitim, yeterlilik, araçlar ve donanımla ilgili yeni bir zorluk oluşturmaktadır. Ancak kaza riskinin artması nedeniyle, elektrikli araç üzerinde yapılacak çalışmalar için özel koşullar geçerlidir. Örneğin, uygun bir ek yeterlilik olmadan yüksek voltajlı araçlar üzerinde yapılacak tüm çalışmalar yasaktır. Bu nedenle yedek parça uzmanı, mevcut eğitimlere elektrikli araçların kullanımı konusunu dahil etmiştir. Servis ve teknik satış personelinin yanı sıra hukuk konularına ek olarak atölyeler ve motor onarma işletmelerinin sahipleri, ustaları ve mekanikerleri araçta hangi güvenlik sistemlerinin kullanıldığını, bunların nasıl tanımlanabileceğini ve özel durumlarda hangi önlemlerin alınması gerektiğini öğrenirler. Tehlike potansiyelinin artması nedeniyle eğitimler her zaman kişisel güvenliğe odaklanır. Özellikle yüksek bir eğitim ihtiyacı olduğu için Motorservice kısa süre içinde elektrik mobilitesine ilişkin eğitim olanaklarını genişletmeye devam edecektir. Uygun eğitimler şu anda hazırlanıyor. Bunlar 2023'ün başında eğitim programını tamamlayacak ve yalnızca yeni teknolojileri kapsayacaktır.

 

Uyarlanmış ürün yelpazesi
Motorservice, ürün sayfasında da yeni çözümler sunar: Elektrikli araçlar için ilk üniteler satış sonrasında mevcuttur. Rheinmetall teknoloji şirketler grubunun bir bağlı kuruluşu olarak yedek parça uzmanı, e-mobilite alanındaki sayısız yeni gelişmeyle otomotiv tedarikçisinin muazzam bilgi birikiminden faydalanır. Sonuç olarak, Rheinmetall'in satış sonrası faaliyetleri için bir satış organizasyonu olarak, Motorservice sunduğu ürün ve hizmetlerin büyük bir kısmını doğrudan bağlı kuruluşları Kolbenschmidt ve Pierburg'u içeren kendi şirketler grubundan elde eder. Elektrikli su pompalarına, elektrikli kontrol valflerine, elektrikli soğutma maddesi ve vakum pompalarına ve manyetik valflere ek olarak elektrikli araçlar için çeşitli iç mekan filtreleri de mevcuttur.

Hazırlık aşamasındaki umut vaat eden gelişmeler
Özellikle Rheinmetall'deki yeni gelişmeler heyecan uyandırmaktadır. Teknoloji şirketler grubu, yakın aralıklarla elektrikli mobilite alanında büyük siparişler bildirmektedir. Bu bağlamda kısa süre önce, elektrikli SUV'lar (Sportif Arazi Aracı) için şasi parçaları, elektrikli araç üreten ünlü bir Amerikan üretici için motor muhafazaları ve Almanya'dan birinci sınıf bir otomobil üreticisi için batarya taşıyıcıları ile ilgili sözleşmeler imzaladı. Ancak güvenlik noktasında da şirket, bataryalı elektrikli araçların (BEV), şarjlı hibritlerin (PHEV) veyakıt hücresi tahrikli araçların (FCEV) güvenli çalışması için geliştirilen yüksek voltajlı pirosigorta sistemi ile nasıl etkileyeceğini de biliyor. Sistem, kaza gibiacil bir durumda bataryayı veya DC şarj cihazının bağlantısını keser ve böylece araçtaki yolcular vekurtarma görevlileri için olası tehlikeleri azaltır. Bir milisaniyeden kısa ultra hızlı yanıt süresine sahiptir vegüç kaynağını hemen keser.

Güçlü hizmet konsepti, uluslararası satış yapısı ve büyük uluslararası otomotiv tedarikçisinin muazzam teknik bilgi, yenilik gücü ve yüksek kalite standartlarına doğrudan erişimi ile Motorservice, iş ortaklarına mobiliteye geçişin zorlukları ve otomotiv satış sonrası pazarındaki etkileri için yüksek kaliteli çözümler sunabilir.


Back
22129

Selvili Sokak No 2

Helis Beyaz Ofis İş Merkezi / A Blok - No 311

Yeşilbağlar Mahallesi

34893 Istanbul

Türkiye

Telefon: +90 216 488 18 70

Faks: +90 216 488 18 72

Erdinc.Oerencik@de.kspg.com
© 2024 BF Engine Parts L.C