jumpToMain
3810

Przyuczanie elementów w pojeździe

Pierburg | Motorservice

Nowy element sprawia kłopoty? Po wymianie części w samochodzie zaświeca lampka ostrzegawcza? Jak zaadaptować nowy element w samochodzie? Jak przyuczać części zamienne w pojeździe? Odpowiedzi zawiera niniejszy artykuł.

Samochód był niedawno w warsztacie i wymieniono w nim jakiś element? I to właśnie ten element ma rzekomo znowu powodować problemy? W takim razie możliwe jest, że ta część nie została zaadaptowana (przyuczona).

Jak to zrobić, dowiesz się tutaj:
W przypadku wielu podzespołów pojazdu dane na charakterystyce wykreślnej wymagane do optymalnej pracy muszą zostać „przyuczone” w sterowniku silnika. Są to na przykład: 

  • przepustnice 
  • czujniki przepływu powietrza 
  • regulatory prędkości obrotowej biegu jałowego 
  • elektryczne zawory EGR 
  • nastawniki 

Po wymianie takich elementów sterownik musi zostać poinformowany, że zamontowano nową część, dla której nie obowiązują już poprzednie dane na charakterystyce wykreślnej. W przeciwnym razie mogą wystąpić problemy lub może zaświecić lampka ostrzegawcza.

3811
3810

Adaptacja może być przeprowadzona na różne sposoby: 

Metoda 1: Za pomocą testera silnika 
Jest to najprostsza i najszybsza metoda. Odbywa się to poprzez specjalny punkt programu w menu urządzenia, na przykład „Podstawowe ustawienie przepustnicy”. Metoda ta jest zalecana przez Motorservice.

Metoda 2: Jazda próbna 
Podczas jazdy próbnej trwającej co najmniej 15 minut, dane na charakterystyce wykreślnej są stopniowo zastępowane nowymi wartościami. Na początku mogą więc wystąpić opisane problemy. Jednak ich liczba maleje.

Inne metody są opisane w filmie.

Headquarter

Wilhelm-Maybach-Straße 14-18

74196 Neuenstadt

Niemcy

Telefon: +49 (0) 7139 / 9376 - 33 33

Telefaks: +49 (0) 7139 / 9376 - 28 64

info@ms-motorservice.com
© 2024 MS Motorservice International GmbH