jumpToMain
44371

28.11.2023 | Informacja prasowa

Trzy nowe pompy wody do wszystkich modeli pojazdów marki Tesla

Motorservice wprowadza na rynek wtórny trzy nowe elektryczne pompy wody odpowiednie do wszystkich modeli pojazdów marki Tesla. Pompy mają ogromny potencjał sprzedaży ze względu na ich wysoką kompatybilność. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych produktów, firma Motorservice znacząco rozszerza swoje portfolio części zamiennych do pojazdów elektrycznych.

Ogromny potencjał sprzedaży
Trzy nowe pompy płynu chłodzącego firmy Pierburg zostały zaprojektowane tak, aby zastąpić wszystkie pompy płynu chłodzącego stosowane obecnie w pojazdach marki Tesla — łącznie 14 różnych pomp w modelach 3, S, X i Y. W zależności od modelu i wyposażenia, we wcześniejszych pojazdach Tesla zainstalowanych jest do pięciu elektrycznych pomp płynu chłodzącego. Odpowiadają one za chłodzenie silników elektrycznych i innych podzespołów, takich jak akumulator i elektroniczny regulator mocy, w oddzielnych obiegach płynu chłodzącego. Zastępują je dwa artykuły Pierburg 7.07223.08.0 i 7.07223.09.0.

Nowsze pojazdy Tesla wykorzystują po dwie pompy w zbiorniku dystrybucyjnym („Super Manifold”), które w połączeniu ze złożonym zaworem sterującym chłodziwem („Octovalve”) tworzą pełnowartościową pompę ciepła. Obie elektryczne pompy płynu chłodzącego można zastąpić pompą Pierburg 7.07224.01.0. W sumie trzy pompy Pierburg stanowią rozwiązanie zastępcze dla około 11,5 mln pomp zainstalowanych obecnie w około 4,5 mln pojazdów marki Tesla. 

Inteligentne rozwiązanie montażowe
Wysoki poziom kompatybilności jest możliwy dzięki uniwersalnym uchwytom wchodzącym w zakres dostawy. Dołączone uchwyty mają kilka wgłębień z wyraźnym oznaczeniem kierunku montażu. Łącząc wybrzuszenie na pompie z pasującym wgłębieniem uchwytu, można łatwo zrealizować wszystkie sytuacje montażowe. Szczegółowe informacje na temat instalacji są dołączone do wszystkich trzech pomp w formie instrukcji montażu.

O firmie Motorservice
Grupa Motorservice jest organizacją sprzedaży dla działalności Rheinmetall na rynku wtórnym na całym świecie. Jest wiodącym dostawcą komponentów silnikowych na niezależny rynek wtórny. Dzięki markom premium, takim jak Kolbenschmidt, Pierburg, TRW Engine Components oraz markom BF i Turbo by Intec, firma Motorservice oferuje swoim klientom handlowym i warsztatowym bogaty asortyment produktów najwyższej jakości.

44371

Headquarter

Wilhelm-Maybach-Straße 14-18

74196 Neuenstadt

Niemcy

Telefon: +49 (0) 7139 / 9376 - 33 33

Telefaks: +49 (0) 7139 / 9376 - 28 64

info@ms-motorservice.com
© 2024 MS Motorservice International GmbH