jumpToMain

12/10/2022 | Informacja prasowa

Motorservice z rozwiązaniami z zakresu e-mobilności

Rewolucja mobilności zmienia również motoryzacyjny rynek wtórny. Naprawy konwencjonalne nadal dominują w codziennej pracy warsztatów. Jednak udział samochodów elektrycznych szybko rośnie. Firma Motorservice w porę zareagowała na ten rozwój i odpowiednio dostosowała swój program szkoleń. Oferta produktów eksperta w dziedzinie części zamiennych została już także poszerzona o liczne komponenty do samochodów elektrycznych. Obiecujących rozwiązań dla rynku wtórnego można spodziewać się również po spółce-matce Rheinmetall, która konsekwentnie realizuje swoją strategię mobilności elektrycznej.

Odpowiednie szkolenia
Na wielu rynkach UE odnotowano w ubiegłym roku trzycyfrowy wzrost liczby pojazdów zasilanych akumulatorami. Przewiduje się, że ten trend utrzyma się w kolejnych latach, stawiając warsztaty przed nowymi wyzwaniami w zakresie szkoleń, kwalifikacji, narzędzi i wyposażenia. Jednak ze względu na zwiększone ryzyko wypadków w przypadku prac przy pojazdach elektrycznych obowiązują specjalne przepisy. Na przykład bez odpowiednich dodatkowych kwalifikacji wszelkie prace przy pojazdach pod wysokim napięciem są generalnie zabronione. Dlatego firma Motorservice, ekspert od części zamiennych, włączyła temat obsługi samochodów elektrycznych do swoich istniejących szkoleń. Tutaj właściciele, mistrzowie i mechanicy warsztatów i zakładów remontujących silniki, a także serwisanci i technicznie zorientowani sprzedawcy dowiadują się nie tylko o aspektach prawnych, ale także o tym, jakie systemy bezpieczeństwa są stosowane w pojeździe, jak można je rozpoznać i jakie środki należy podjąć w poszczególnych przypadkach. Ze względu na zwiększone potencjalne zagrożenia, na szkoleniach zawsze kładzie się nacisk na bezpieczeństwo własne uczestników. W związku ze szczególnie dużym zapotrzebowaniem na szkolenia firma Motorservice wkrótce poszerzy swoją ofertę o edukację z zakresu mobilności elektrycznej. Obecnie przygotowywane są odpowiednie szkolenia. Już w 2023 roku uzupełnią one wówczas program szkoleń i zajmą się wyłącznie nową technologią.

Odpowiednia oferta produktów
Firma Motorservice może również już teraz zaoferować nowe rozwiązania po stronie produktu: na rynku wtórnym dostępne są już pierwsze komponenty do pojazdów elektrycznych. Jako spółka zależna grupy technologicznej Rheinmetall, firma Motorservice, będąca ekspertem w dziedzinie części zamiennych, korzysta z ogromnego know-how dostawcy części motoryzacyjnych, wprowadzając liczne nowości w dziedzinie e-mobilności. Wreszcie Motorservice, jako organizacja zajmująca się dystrybucją dla działalności Rheinmetall na rynku wtórnym, uzyskuje dużą część dostaw bezpośrednio od własnej grupy, która obejmuje między innymi spółki zależne Kolbenschmidt i Pierburg. Oprócz elektrycznych pomp wody, elektrycznych zaworów sterujących, elektrycznych pomp środka chłodzącego i pomp próżniowych oraz zaworów elektromagnetycznych w portfolio dostępne są również różne filtry kabinowe powietrza do pojazdów elektrycznych.

Obiecujące rzeczy w przygotowaniu
Szczególnie jednak można być ciekawym nowości od Rheinmetall. Grupa technologiczna w bliskich odstępach czasu zgłasza duże zamówienia w dziedzinie mobilności elektrycznej. Na przykład niedawno zawarła kontrakty na części podwozia do elektrycznych SUV-ów, kadłuby silników dla znanego amerykańskiego producenta pojazdów elektrycznych oraz nośniki akumulatorów dla producenta samochodów premium z Niemiec. Ale firma wie również, jak zrobić wrażenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo: z wysokonapięciowym systemem pirofuzji opracowanym do bezpiecznej eksploatacji pojazdów elektrycznych z akumulatorem (BEV), hybryd plug-in (PHEV) i pojazdówz napędem na ogniwa paliwowe (FCEV). System odłącza akumulator lub ładowarkę prądu stałego w sytuacjiawaryjnej, takiej jak wypadek, zmniejszając potencjalne zagrożenie dla pasażerów pojazdu isłużb ratowniczych. Posiada ultraszybki czas reakcji poniżej jednej milisekundy i natychmiastprzerywa zasilanie.

Dzięki silnemu nastawieniu na usługi, międzynarodowej strukturze sprzedaży i bezpośredniemu dostępowi do ogromnej wiedzy, siły innowacyjnej i wysokich standardów jakościowych głównego międzynarodowego dostawcy części motoryzacyjnych, firma Motorservice może zaoferować swoim partnerom wysokiej jakości rozwiązania dla wyzwań związanych z rewolucją mobilności i jej wpływem na motoryzacyjny rynek wtórny.

22129

Headquarter

Wilhelm-Maybach-Straße 14-18

74196 Neuenstadt

Niemcy

Telefon: +49 (0) 7139 / 9376 - 33 33

Telefaks: +49 (0) 7139 / 9376 - 28 64

info@ms-motorservice.com
© 2024 MS Motorservice International GmbH