jumpToMain
92971

11.12.2023 | Informacja prasowa

Firma Motorservice z doskonałą jakością danych w TecDoc

W listopadzie 2023 r. firma MS Motorservice International GmbH została wyróżniona przez TecAlliance za wysoką jakość danych w katalogu TecDoc. Specjalista ds. części zamiennych spełnia surowe kryteria dla wszystkich swoich marek — co odpowiada około 34 tys. rekordów danych artykułów. Dla dwóch marek otrzymuje złoty status „Premier Data Supplier (PDS)”, dla pozostałych czterech srebrny status „Certified Data Supplier (CDS)”. Najwyższy poziom certyfikacji dla wszystkich marek ma zostać osiągnięty w 2024 roku.

Katalog TecDoc jest wiodącym na świecie katalogiem części zamiennych dla motoryzacyjnego rynku wtórnego. Dealerzy i warsztaty używają go do zamawiania części zamiennych. Podejmują oni decyzje zakupowe na podstawie danych o produktach dostarczonych przez producentów. Ważne jest, aby byli w stanie szybko i niezawodnie porównywać produkty i polegać na dokładności cech produktu. Wszystko to jest możliwe tylko wtedy, gdy dane w katalogu są optymalnie przechowywane. W związku z tym TecAlliance wprowadził odpowiednie certyfikaty jako instrument kontroli.

Przejrzystość i porównywalność
Wraz z zakończeniem bieżącej rundy certyfikacji pod koniec listopada, firma Motorservice stała się „Certyfikowanym Dostawcą Danych (CDS)” dla produktów marek Kolbenschmidt, Pierburg, BF i TRW Engine Components, a tym samym w wysokim stopniu spełnia już wymagania katalogu TecDoc w zakresie przechowywania danych. Marki Turbo by Intec i Reman by Intec uzyskały najwyższy możliwy do osiągnięcia standard „Premier Data Supplier (PDS)”. Powinno to być standardem dla wszystkich marek do połowy 2024 roku. W tym celu Motorservice musi bez wyjątku spełnić wszystkie kryteria z jeszcze bardziej rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi treści. „Z ponad dziesięcioma milionami rekordów danych wiąże się to dla nas z dużym wysiłkiem, ale zdecydowanie chcemy zaoferować naszym klientom tę usługę — w końcu dobre decyzje podejmuje się w oparciu o właściwe informacje”, podkreśla Peter Schulz, szef działu zarządzania danymi w Motorservice. Należą do nich dane takie jak cechy artykułów, odniesienia OE, zasoby multimedialne, linki do artykułów i wiele innych.

O katalogu TecDoc
Katalog TecDoc jest wiodącym na świecie katalogiem dla rynku wtórnego, zawierającym ponad 220 tys. typów pojazdów, 10,5 mln danych pozycji od ponad 1000 marek i ponad 500 mln linków. Został on opracowany przez firmę TecAlliance. Rundy certyfikacji CDS i PDS odbywają się co kwartał. Uzyskane certyfikaty muszą być trwale potwierdzane.

92971

Headquarter

Wilhelm-Maybach-Straße 14-18

74196 Neuenstadt

Niemcy

Telefon: +49 (0) 7139 / 9376 - 33 33

Telefaks: +49 (0) 7139 / 9376 - 28 64

info@ms-motorservice.com
© 2024 MS Motorservice International GmbH