jumpToMain
21766

02.11.2022 | Informacja prasowa

Chłodnica oleju na rynek wtórny

Firma MS Motorservice International GmbH poszerzyła swój asortyment o 37 chłodnic oleju do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Są one dostępne w wersjach jako chłodnica oleju silnikowego i chłodnica oleju przekładniowego. Nowe produkty zapewniają obecnie warsztatom potencjał rynkowy obejmujący ponad 150 milionów pojazdów na całym świecie — planowane jest ciągłe poszerzanie gamy produktów.

Firma ta, która jest ekspertem w dziedzinie części zamiennych, sprzedaje chłodnice oleju do samochodów osobowych marki Pierburg. Ponadto uzupełniają one pod marką BF istniejącą ofertę dealera części zamiennych do pojazdów użytkowych działającego na arenie międzynarodowej. Zgodnie z wysokimi standardami firmy przekonują one jakością OE. Dodatkowo w zakresie dostawy znajdują się odpowiednie pasujące uszczelki.

 

Funkcja chłodnicy oleju
Wysoko obciążone części silnika, takie jak tłoki, wykorzystują olej silnikowy nie tylko do smarowania i jako środek uszczelniający, ale także do chłodzenia. Olej krąży w obiegu zamkniętym od miski olejowej przez pompę olejową do ruchomych części silnika i z powrotem do miski olejowej. Dodatkowe chłodzenie uzyskuje się dzięki chłodnicy oleju, która jest zintegrowana z obiegiem oleju.

Wiele dzisiejszych chłodnic oleju ma konstrukcję tarczową: kilka płyt położonych jedna na drugiej tworzy oddzielne kanały, przy czym jeden kanał zawiera olej, a drugi płyn chłodzący. Dla lepszego przekazywania ciepła kanały mogą być wyposażone w wewnętrzne elementy zwiększające powierzchnię.

O firmie Motorservice
Grupa Motorservice jest organizacją sprzedaży dla działalności Rheinmetall na rynku wtórnym na całym świecie. Jest wiodącym dostawcą komponentów silnikowych na niezależny rynek wtórny. Dzięki markom premium, takimi jak Kolbenschmidt, Pierburg, TRW Engine Components oraz marce BF, firma Motorservice oferuje swoim klientom handlowym i warsztatowym bogaty asortyment produktów najwyższej jakości. Oprócz swojej podstawowej działalności ten ekspert w dziedzinie części zamiennych jest odpowiedzialny w ramach Rheinmetall Group za sprzedaż i handel produktami do osobistej ochrony zdrowia, systemami do pojazdów typu pedelec i usługami cyfrowymi. Klienci Motorservice korzystają więc z szerokiej wiedzy technicznej grupy technologicznej działającej na całym świecie.

21766
22132

Headquarter

Wilhelm-Maybach-Straße 14-18

74196 Neuenstadt

Niemcy

Telefon: +49 (0) 7139 / 9376 - 33 33

Telefaks: +49 (0) 7139 / 9376 - 28 64

info@ms-motorservice.com
© 2024 MS Motorservice International GmbH